• info@garmab.net

 • شماره تماس :09102701129 / 09363332029

 • ساعت کاری :9صبح تا 6 بعدظهر

آب مصرفی خانه خود را با کمترین هزینه وبهترین کیفیت گرم کنیم

منبع کویل دار

اگر بخواهیم تعریف مختصری از منبع کویل دار داشته باشیم باید بگوییم که منبع کویل دار مبدل حرارتی کوچکی می باشد که وظیفه تولید آبگرم مصرفی را به عهده دارد.

به گزارش شهر خبر ، بنابر اعلام گروه صنعتی گرماب با مزایا و کاربردهای منبع کویل دار در ادامه آشنا می شویم.

کاربرد منبع کویل دار

امروزه در جهان به دلیل رواج پیدا کردن زندگی آپارتمان نشینی استفاده از منبع کویل دار در موتورخانه های منازل مسکونی رشد فراوانی پیدا کرده علاوه بر منازل مسکونی منبع کویل دار در واحد های صنفی و تجاری نیز برای تولید آبگرم مصرفی کاربرد دارد که به قسمتی از  آنها اشاره می کنیم: 1- کارخانه لبنیات 2- واحد های تجاری 3- کارخانه کارتن سازی 4- شرکت های تولید دارو و ...

نحوه عملکرد منبع کویل دار

منبع کویل دار همانند آبگرمکن های دیواری وظیفه گرم کردن آب شهری را به عهده دارد در این قسمت به توضیح کوتاهی درباره نحوه عملکرد منبع کویل دار می پردازیم . همانگونه که در ابتدا اشاره شد منبع کویل دار شبیه به مبدل حرارتی می باشد بدین صورت که کویلی از جنس مس یا استیل در داخل مخزن کویل دار وجود دارد که با گردش آب گرم حاصل از دیگ آبگرم در داخل کویل و انتقال حرارت ناشی از اختلاف دما سبب گرم شدن آب داخل منبع می شود و به واحدهای مسکونی یا تجاری ارسال می شود .

اجزا تشکیل دهنده منبع کویل دار :

 • بدنه : بدنه منبع کویل دار به طور کلی وظیفه نگهداری آب در داخل خود را دارد که از ورق های گالوانیزه ساخته می شود .
 • کویل : قسمت اصلی منبع کویل دار کویل می باشد که با گردش آب گرم حاصل از دیگ آبگرم سبب گرم شدن آب داخل مخزن می شود.
 • فلنچ : برای اتصال بهتر کویل و بدنه و همچنین لوله انتقال آب استفاده از فلنچ همواره بهترین روش بوده که سبب اتصالی محکم می شود.
 • واشر آبندی: برای تصال کویل با بدنه همواره از واشرآبندی استفاده می شود که خروج آب از اطراف کویل جلوگیری به عمل می آورد.
 • دریچه بازدید: در منبع کویل دار بزرگتر از دریچه های بازدید یا منهول استفاده می کنند دلیل این امر این است که اگر در داخل مخزن اشکال یا خرابی پیش آمد بتوان به راحتی مشکل به وجود آمده را حل کرد.

ساخت منبع کویل دار گروه صنعتی  گرماب:

بعد از ثبت سفارش توسط کارفرمایان گروه مهندسی گرماب با طراحی منبع کویل دار در نرم افزارهای مهندسی و انجام آنالیزهای تنش و در نهایت با تایید کارفرما نقشه مورد نظر آماده ساخت می شود و به قسمت تولید ارائه می شود .در قسمت تولید منبع کویل دار از ورق های گالوانیزه با ضخامت های مختلفی که در نقشه ذکر شده ساخته می شود که با رول کردن ورق ها و انجام جوشکاری مخزن ها آماده می شوند بعد از انجام این مراحل کویل داخل مخزن نصب شده و آماده آبگیری و بهره برداری می شود.

منبع کویل دار انواع مختلفی دارد که با توجه به فضای موجود در موتورخانه مورد استفاد قرار می گیرد: 1- منبع کویل دار ایستاده (عمودی)  2 – منبع کویل دار خوابیده (افقی)

شرایط نصب و نگهداری منبع کویل دار :

 • برای نصب منبع کویل دار حتما باید فنداسیونی 10 سانتی متری بالاتر از سطحزمین در نظر گرفته شود و همچنین سطح فنداسیون کاملا مسطح موازن باشد
 • بعد از نصب منبع کویل دار برای جلوگیری از مصرف سوخت بیشتر باید عایقکاری منبع کویل دار توسط پشم شیشه صورت گیرد.
 • در صورتیکه که در منطقه ای زندگی کنیم که سختی آب بالایی داشته باشد و سیستم فاقد سختی گیر باشد رسوبگیری شایع ترین اتفاق ممکن خواهد بود که ر این صورت باید برای بلابردن کارایی کویل رسوب گرفته را اسید شویی می کتنیم.
 • نصب وکوپلینگ منبع کویل دار باید با دقت و توسط تکنسین های مجرب صورت گیرد تا آبندی به صورت کاملا دقیق انجام پذیرد.
 • در هنگام خرید منبع کویل دار باید دقت داشت برند ورق های تولیدی چه می باشد چون در قیمت های ارائه شده توسط کارخانه ها و شرکت ها بسیار موثر می باشد.

 

گروه صنعتی گرماب به عنوان تولید کننده برتر و پیشرو در زمینه منابع کویل دار به صورت ایستاده و افقی با ارائه بالاترین کیفیت ساخت افتخار تولید منبع کویل دار در ظرفیت های 300 تا 6000 لیتری را دارد. برای مطالعه مقالات بیشتر بهتر است به سایت گروه صنعتی گرماب مراجعه کنید.

منبع کویل دار

 

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای گروه تولیدی و صنعتی گرماب در خبرنامه گرماب عضو شوید .
ثبت

آدرس

آدرس :

آدرس دفتر مرکزی: تهران -جردن - کوچه گلفام -پلاک 56 واحد 5
کارخانه : تهران شهرک صنعتی شمس آباد گروه کارخانجات گرماب

شماره تماس :

 021-28424199(خط ویژه) -  09124457103:مشاوره

فکس:

 021-28424199(خط ویژه)

آدرس ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی: 

مدیرعامل :  مهدی فرامرزی

اطلاعات کامل تر